ОТБОРИТЕ НА ОУ "КОНСТАНТИН ФОТИНОВ" И ПГХЗ "ДМИТРИЙ ИВ. МЕНДЕЛЕЕВ" СА ПОБЕДИТЕЛИ В ОБЩИНСКИЯ ТУРНИР ПО ФУТБОЛ

Дата на публикуване: 11.10.2024 15:56

С турнира по футбол стартира Общинският кръг от Националните ученически спортни игри 2024/2025 г. При момчетата 5-7 кл. шампион е отборът на II ОУ „Константин Фотинов“. Първо място при юношите 8-10 кл. спечели тимът на ПГХЗ „Дмитрий Ив. Менделеев“, а при 11-12 кл. отново победител е отборът на ПГХЗ.

Тези три тима ще представят Лом в Областния кръг от игрите. Наградите на призьорите във футболния турнир връчи Анжело Иванов – директор „Хуманитарни дейности“ в Община Лом.

Награда за най-добър защитник: Кристиян Тасев от СУ „Отец Паисий“

Игрите продължават с общинските турнири по баскетбол, волейбол, тенис на маса, бадминтон, шахмат, хандабал и лека атлетика. Състезанията от Националните ученически игри се провеждат в три  възрастови групи - момчета и момичета 5-7 клас, юноши и девойки 8-10 клас и юноши и девойки 11-12 клас. Класираните на първо място отбори в трите възрастови групи ще продължават участието си в областния кръг от игрите.